Zabawy z wierszami Juliana Tuwima

W ramach innowacji pedagogicznej „Bajkoterapia z Czytusiem” uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Celem lekcji było wzbogacenie wiedzy o Julianie Tuwimie, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zapoznanie z poezją dziecięcą poety. Klasa Ia, Ib ora I-III łączona wcieliła się w bohaterów wiersza pt: „Rzepka”. Uczniowie przedstawili proces wyrywania rzepy w przydomowym ogródku w humorystyczny sposób. Uczniowie klasy Ic poznali wiersz pt: "Okulary", recytowali dzieło z pamięci , rozwiązywali zagadki oraz rebusy. Wykonali także pracę plastyczną do wiersza ”Okulary".  Dzieci zapoznały się również z wierszami pt:„Lokomotywa”, „Słoń Trąbalski”. Wiersze Juliana Tuwima dostarczyły uczniom mnóstwo zabawy i pozytywnych emocji.

]