Szkolne Obchody Dnia Głośnego Czytania

Szkolne Obchody Dnia Głośnego Czytania odbyły się w dwóch etapach. Pierwszy etap to zajęcia w klasach. Celem tych zajęć było wzbudzenie wrażliwości i działania ekologicznego oraz rozbudzanie aktywności czytelniczej uczniów klas I – III. W drugim szkolnym etapie – wszystkie dzieci z  klasy I – III zebrały się w centralnym i najbardziej przestronnym miejscu naszej szkoły, aby świętować z okazji Dnia Głośnego Czytania. Do głośnego czytania wykorzystałyśmy opowiadania z książki Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” w wykonaniu młodzieży z Technikum Mundurowego w Mroczy. Nie zabrakło także nagród za uważne słuchanie opowiadania. Ogromną radość sprawiły dzieciom tańce z animacjami (animacje prowadziły dziewczynki z III c) przy piosenkach: „Sensacja, rewalacja”, „Ekosłodziaki”, „Słodziakowe Nowiny. Zostały również wybrane najładniejsze stroje oraz samodzielnie wykonane przez dzieci ”Słodziakowe eko drzewo”. W zorganizowanie całej akcji szczególnie zaangażowane były: Agnieszka Kądziela, Barbara Tadych, Katarzyna Laza – Berghleh, Agnieszka Pokojska, Ewa Wiśniewska, Irena Szreder oraz pozostali wychowawcy klas I – III.