Sukces koszykarek

W hali widowiskowo-sportowej w Szubinie 14 lutego, zorganizowano Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt na szczeblu Powiatu Nakielskiego. Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasz powiat w mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego.

O zwycięstwo w mistrzostwach walczyły zespoły z SP Mroczy, SP Ślesina oraz SP Tur. Turniej przeprowadzony został systemem rozgrywek "każdy z każdym". Zwycięzcy walczyli o triumf w finale, natomiast przegrani rywalizowali o 3 miejsce.

W pierwszym meczu pomiędzy drużynami z SP Tur oraz  SP Ślesin – zwyciężyła ta pierwsza, pewnie wygrywając spotkanie. W drugi meczu zespół koszykarek z SP Mrocza uzyskał znaczącą przewagę punktową i  wygrał z ekipą SP Ślesin, tym samym awansował do finału, gdzie czekała na nich drużyna z SP Tur. Finał zapowiadał się  ciekawie. Po wyrównanej pierwszej połowie, zawodniczki z SP Tur prowadziły 2 punktami. W trzeciej kwarcie koszykarki z Mroczy dokonały kilku przechwytów piłek rywalek, skutecznie przeprowadziły atak szybki zakończony celnymi rzutami do kosza. Pod koniec spotkania zawodniczka z Mroczy trafiła do kosza za 3 punkty zapewniając swojemu zespołu zwycięstwo w finale zawodów.

Dziewczęta z Mroczy wygrały mistrzostwa powiatu i tym samym awansowały do Ćwierćfinału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w  Koszykówce dziewcząt, które odbędą na początku marca w Bydgoszczy.

Klasyfikacja końcowa :

1. SP Mrocza

2. SP TUR

3. SP Ślesin

Skład zespołu SP Mrocza :

Ksenia Bukato, Julia Kokoszewska, Kinga Kokoszewska, Natalia Lasek, Maja Wegner, Martyna Gapa ,Amira Berghleh, Aleksandra Nawrot, Marta Deja, Julita Kaczyńska, Julia Kałdowska.

Opiekunem zespołu jest Aleksandra Krawczyk.