Podsumowanie projektu “English Special Days”.

W roku szkolnym 2021/2022r., uczniowie klasy IIc brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym English Special Days. Projekt ten miał na celu budzenie zainteresowań językiem angielskim poprzez zapoznanie uczniów z nietypowymi dniami, świętami.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Poszerzyły swoją wiedzę oraz słownictwo o otaczającym świecie poprzez prezentowanie przez nauczyciela „dnia nietypowego” lub święta. Były to: Apple Day ( Dzień Jabłka), Hedgehog Day (Dzień Jeża), Tea Day (Dzień Herbaty), Pizza Day (Dzień Pizzy), St. Patrick's Day (Dzień św. Patryka), Easter (Wielkanoc), Bee Day (Dzień Pszczoły), Mother's Day (Dzień Matki). Podczas każdej lekcji uczniowie oglądali prezentację multimedialną na dany temat, śpiewali piosenki, a także wykonywali różne projekty, czy rysunki. Wszystkie prace systematycznie umieszczane były na gazetce poświęconej projektowi. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę specjalny certyfikat.

Magdalena Ignasiak