Piernikowe cuda w klasie 2a

Kultywowanie świątecznej tradycji, sprawia, że przyszłe pokolenia uczą się ją pielęgnować i czerpią z tego radość…

Grudzień to czas, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy 2a postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. Najpierw zadbali o czyste ręce. Potem poznali składniki oraz sposób wykonania ciasta. Najwięcej emocji jednak było podczas wałkowania, wycinania, dekorowania ciasteczek lukowymi pisakami oraz barwnymi posypkami. Na koniec każdy skosztował swojego dzieła. Pozostałe, pięknie udekorowane pierniki były prezentem dla rodziców. Bardzo dziękujemy za pomoc rodzicom – mamie Filipa, mamie Miłosza i mamie Nadii.