List do św. Jana Pawła II

Jan Paweł II (1920-2005)

Nazywał się Karol Wojtyła. Dla przyjaciół Lolek. Być przyjacielem Karola… kto by nie chciał? Mieć za przyjaciela (przyszłego) Świętego… Tak po prostu. Zwłaszcza, że Ten Człowiek nie stronił od ludzi. Jako mały chłopak był zawsze wśród kolegów. Na studiach podobnie. Potem jako duchowny – chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Jednał, kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się jego misja życia.

W związku z 100 rocznicą urodzin świętego Jana Pawła II  ogłaszamy Konkurs Literacki  pt. " LIST DO ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II".

Konkurs adresowany jest do wszystkich chętnych  uczniów naszej szkoły. Forma literacka  pracy konkursowej to list, w którym uczestnik odniesie się do treści nauczania św. Jana Pawła II.

Praca  powinna być zapisana w programie Word, czcionką 12, Times New Roman, min 1 strona A4.

Praca powinna być podpisana: imię, nazwisko oraz klasa ucznia.

Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres meilowy: bibliotekakonkurs1@wp.pl do 17 maja 2020r.

Jury prace będzie oceniało w 3 kategoriach wiekowych :

1) klasy 1 – 3

2) klasy 4 – 6

3) klasy 7- 8

Dodatkowo dla uczniów klas 7-8 proponujemy również temat pracy pisemnej pt. "Idźmy naprzód z nadzieją" – rozwiń myśl św. Jana Pawła II.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do konkursu.

Konkurs organizuje biblioteka szkolna wraz z zespołem nauczycieli.