Żywa lekcja historii

Dnia 7 marca gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Bractwa Rycerskiego Kerin z Subkowy. Panowie – Aleksander i Aleksander – w bardzo ciekawy i niecodzienny sposób przeprowadzili z uczniami żywą lekcję historii. Uczniowie klas 4 uczestniczyli w opowieściach o rycerzach i ich zwyczajach, klasy 5-6 o szlachcie i husarii, a klasy 7-8 o II wojnie światowej. Uczniowie czynnie uczestniczyli w lekcjach: zakładali zbroje, walczyli mieczem, ubierali się w stroje szlachty, żołnierzy szwedzkich, rosyjskich i niemieckich. W związku z 25-leciem istnienia Bractwa Rycerskiego Kerin wszystkie klasy otrzymały bon w wysokości 500 zł do wykorzystania na przynajmniej 2-dniową zieloną szkołę w murach Bractwa do końca bieżącego roku szkolnego.