” Zaprojektuj logo Samorządu Uczniowskiego ” – konkurs plastyczny

Konkursu Plastycznego „Zaprojektuj logo Samorządu Uczniowskiego”

Organizator:

Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego

w Mroczy

Osoba odpowiedzialna: Anna Kądziela-Sieg, Aleksandra Gardocka

Terminy:

·Dostarczenie prac (do opiekunów SU Anna Kądziela-Sieg, Aleksandra Gardocka ) – 07.06.2019r.

· Rozstrzygnięcie konkursu – 11-12.06.2019r.

·Wręczenie nagród – podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego2018/2019

Kategorie wiekowe:

· klasa IV – V

klasa VI – VII

Cele konkursu

·rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży,

· umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swojego talentu plastycznego,

·kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej,

·wyłonienie najbardziej adekwatnego logo dla Samorządu Uczniowskiego – logo wykorzystywane będzie do celów identyfikacyjnych SU (w tym korespondencyjnych i promocyjnych).

Forma prezentacji pracy konkursowej:

·Praca konkursowa musi stanowić artystyczną wypowiedź uczestnika na temat konkursu.

·Logo powinno składać się:

tylko z sygnetu (znaku graficznego);

tylko z logotypu (stylizacji literowej);

z połączenia ze sobą dwóch powyższych elementów.

·Uczestnik konkursu może zgłosić jeden projekt na formacie A4  (rozmiar minimalny logo to 15cm x 15 cm):

wykonany ręcznie, wybraną techniką plastyczną: kredki, flamastry, tusz, farby, ołówek;

wydrukowany, zaprojektowany na komputerze w  programie graficznym (zapis pliku dodatkowo należy dołączyć na płycie CD w formacie jpg.).

· Każdy projekt powinien być przedstawiony w wersji kolorowej i czarno-białej.

·Praca dostarczona na konkurs musi być pracą własną.

Kryteria oceny:

· zgodność elementów logo z danymi naszej szkoły i SU (skojarzenie z naszą szkołą),

· budowa logo zgodna z podanymi powyżej wymogami dotyczącymi formy prezentacji,

· czytelność i funkcjonalność logo oraz łatwość jego zapamiętania,

· estetyka wykonania.

Nagrody:

· Z każdej kategorii konkursowej zostaną wyłonione trzy pierwsze miejsca, które będą uhonorowane nagrodami.

· Decyzja jury jest ostateczna i niepodważalna.

· Nagrody wręczone będą podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019

· Informacje o wynikach konkursu i nagrodzonych autorach dostępne będą na stronie internetowej Szkoły od dnia 14 czerwca 2019r. r.

Warunki dostarczania prac:

· Do pracy (na odwrocie) musi być przyklejona, wypełniona DRUKOWANYMI  LITERAMI karta zgłoszeniowa. Podpisanie przez opiekuna prawnego karty zgłoszeniowej jest równoznaczne                z wyrażeniem przez niego zgody na udział w konkursie.

· Prace należy  dostarczyć osobiście w nieprzekraczalnym terminie do 07.06.2019r.

·Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane przez jury.

· Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia dostarczonych  prac, powstałych                 w wyniku transportu, w związku z tym, zaleca się właściwe ich opakowanie.

· Prace złożone, uszkodzone i pogięte nie będą oceniane.

·Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność organizatora i nie podlegają zwrotowi. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnych modyfikacji projektu nagrodzonej pracy konkursowej.

Przetwarzanie danych osobowych.

· Administratorem danych osobowych udostępnianych przez uczestników jest Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy

· Dane osobowe przekazane organizatorowi przez uczestników niniejszego konkursu będą przez niego przetwarzane w celu:

a) realizacji konkursu,

b) wyłonienia zwycięzców konkursu,

c) wręczenia nagród

·Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich nie podanie uniemożliwia udział                     w konkursie. Każdy uczestnik konkursu posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania.

· Uczestnik konkursu wyraża zgodę na opublikowanie swojego imienia, nazwiska i wizerunku jako uczestnik konkursu na stronie organizatora, prasy lokalnej.

KARTA ZGŁOSZENIA
Konkursu Plastycznego „Zaprojektuj logo Samorządu Uczniowskiego”

DANE AUTORA  PRACY

Imię i nazwisko …………………………………………………………………………………….

Wiek ………………….…………… Klasa ………………………

Podpisanie karty zgłoszeniowej jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem treści Regulaminu konkursu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez       organizatora konkursu.

………………………………. …………

(podpis rodzica/prawnego opiekuna oraz tel. kontaktowy)