Zacznijmy już dziś, RAZEM z klasą 2B

Klasa 2b wie, że do Bałtyku rocznie trafia 27 300 ton plastikowych śmieci. Dlatego przez cały rok szkolny systematycznie realizowała:

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny FILTRUJEMY DLA BAŁTYKU.

Był on realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacją Morską im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Uczniowie mieli okazję poznać foczkę BRITKĘ, uratowaną w helskim FOKARIUM, jej morskich przyjaciół zamieszkujących nasze Morze Bałtyckie. Wszyscy uczniowie starali się ograniczać ilość plastiku w swoich domach i w szkole.

Mamy jedno morze, pełne zwierząt, które potrzebują naszego wsparcia, ponieważ na co dzień mierzą się z ogromnym problemem zagrażającym ich zdrowiu i życiu – z plastikiem. Wspólnie możemy kontynuujemy walkę o lepszy, czystszy Bałtyk i bezpieczeństwo dla jego mieszkańców.

Bądźmy razem i ograniczajmy ilość plastiku w naszym życiu, poczynając od rezygnacji z reklamówek na rzecz torby wielokrotnego użytku, zamiast butelek możemy korzystać z bidonu.

To przecież takie proste!

Zacznijmy już dziś, RAZEM z klasą 2B!!!

POWODZENIA!!!