Wycieczka klasy 2a

24 maja uczniowie klasy 2a pod opieką pań Agnieszki Kądzieli, Magdaleny Ignasiak i Marty Kulskiej pojechali na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo u Amadeusza”, którą wygrali w konkursie wiosennym zorganizowanym przez Radę Rodziców.Na miejscu z uśmiechem przywitał nas właściciel – Pan Andrzej. Najpierw były zabawy na świeżym powietrzu – strzelanie z łuku, wyścigi w workach, slalom z taczką, łowienie ryb, przeciąganie liny itp. Potem uczniowie mogli zobaczyć zwierzęta zamieszkujące ranczo: pawia, kózki miniaturki, rzadkie okazy kur, owce, barany, świnki, szopy pracze, króliczki miniaturki, kurczaczki i kaczuszki. Mogli też bliżej poznać wybrane gatunki zwierząt egzotycznych: karaluchy, pająki, węża, jeżozwierza. Niemal wszystkie te zwierzęta można było dotknąć, pogłaskać, a nawet przytulić. Na zakończenie zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla, które również ufundowała dla nas Rada Rodziców. Pogoda nam dopisała, więc w doskonałych humorach i bezpiecznie wróciliśmy do Mroczy. To była naprawdę udana wycieczka. Dziękujemy.