Twórczy BAJzel

  XVII Przegląd Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży, Teatr Baj Pomorski, Toruń 2022  

Na deski małej sceny toruńskiego Teatru Baj Pomorski wrócił, po dwóch latach przerwy, Przegląd Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży. Podczas XVII-stej edycji konfrontacji adepci teatralni z Kujawsko – Pomorskiego zaprezentowali się wspaniale. Warto podkreślić, że młodzi artyści mierzą się z tekstem w pojedynkę. Scena jednego aktora jest jedną z najbardziej wymagających form teatralnych.  Tym większe należą się wszystkim brawa za odwagę, wyobraźnię, talent i ambicję. Podczas tegorocznej edycji konkursu uczniowie naszej szkoły i  aktorzy dziecięco – młodzieżowego teatru BAJzel z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy oraz absolwenci Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy , obecnie licealiści szkół  nakielskich i bydgoskich, dowiedli, że siła sztuki jest wielka, a oni, pod jej wpływem, pokonują słabości i wychodzą z pandemicznego uśpienia. I to z jaką piękną energią !  Znowu zdobywają  doświadczenia, spotykają się w gronie przyjaciół, kreują postaci teatralne, tworzą mini spektakle  zdobywając uwagę i sympatię widowni oraz uznanie jury. 

Podczas XVII Przeglądu Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży, Baj Pomorski 2022, aktorzy teatru BAJzel z Mroczy odnieśli  sukcesy:

W kategorii drugiej  Alicja Gondek zajęła miejsce I za interpretację fragmentu prozy Grzegorza Kasdepke – Kto się lubi, ten się czubi. Wspaniałe były również Iga Janeczko, Zuzannya Blaszczyńska, Pola Gil.

W kategorii trzeciej Mariannie Wegner przyznano bezapelacyjne miejsce I za CASTING – brawurową interpretację fragmentu utworu Justyny Bednarek – Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek…

W kategorii czwartej Matylda Pokrzywka (absolwentka) wywalczyła miejsce III za ROZUM -interpretację monologu kabaretu DUDEK.

Oryginalną adaptację/współczesną wariację interpretacyjną Ani z Zielonych Szczytów przedstawiła Helena Radziejewska.

W kategorii piątej Aleksander Leks (absolwent) zaskarbił sobie sympatię widowni oraz jury i odebrał nagrodę za miejsce III za Dziennik Aleksa – interpretację fragmentu powieści Lucyny Riley pt. Sekrety Heleny.

 Amira Berghleh za występ Cisza/ Odnaleźć siebie – Stoiński/Różewicz otrzymała wyróżnienie za najoryginalniejszy scenariusz, świetną dykcję i przejrzystą interpretację poezji. Na szczególną uwagę zasługuje Wiktoria Mazgaj, zaprezentowała dojrzałą, czułą i osobistą (dedykacja – Mamie) interpretacje fragmentu powieści Bieguni Olgi Tokarczuk.