Szkoła pamięta

Zbliżają się listopadowe dni, w których wspominamy zmarłych. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii Polski.

Zuchy i harcerze z gromad zuchowych i drużyn harcerskich działających przy Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy wraz z opiekunkami: Magdaleną Leks, Barbarą Półgęsek i Grażyną Paliwodą wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

25 października porządkowali groby żołnierzy, powstańców i osób związanych z historią Mroczy na miejscowych cmentarzach.

Uczniowie zapalili  znicze i oddali cześć pamięci tym , którzy oddali życie za Mała Ojczyznę. Dla uczniów i opiekunów była to niezapomniana lekcja historii. W przyszłości zuchy i harcerze będą nadal opiekować się miejscami pamięci narodowej.

G. Paliwoda