Stolico przybywamy!

Uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami, w dniach 24-25.10.2022 r. brali udział w wycieczce do Warszawy dofinansowanej przez MEiN z programu “Poznaj Polskę”.

Grupa 44 uczniów rozpoczęła zwiedzanie stolicy od Łazienek Królewskich, w których zobaczyli Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki, Biały Domek, Starą Pomarańczarnię, Podchorążówkę, Amfiteatr, Pomnik Fryderyka Chopina, wiele rzeźb i pomników znajdujących się w jednym z najpiękniejszych Zespołów Pałacowo-Ogrodowych w Europie. Spacerując Traktem Królewskim w kierunku Starego Miasta, uczniowie mieli okazję posłuchać wielu historii i anegdot przedstawionych przez panią przewodnik, podziwiać Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Katedrę św. Jana, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta oraz Zamek Królewski, który był kolejnym punktem wycieczki. Zamek Królewski zachwycił uczniów piękną architekturą i wspaniałymi ogrodami. Kolejny etap wycieczki rozpoczął się w Śródmieściu przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć uroczystą zmianę warty. Następnie Pani Przewodnik pokazała uczniom autentyczny fragment murów Getta Warszawskiego z tablicą pamiątkową i przedstawiła historię związaną z tym miejscem. Ostatnim elementem wycieczki był Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach, gdzie uczniowie mogli podziwiać zabytkowe grobowce, a także uczcić pamięć wybitnych ludzi kultury, sztuki i polityki.

Kolejną atrakcją był Suntago Wodny Świat, gdzie uczestnicy wycieczki odkrywali świat wodnych atrakcji i poczuli klimat egzotycznych wakacji. Kierownikiem wycieczki był Pan Tomasz Jarecki, natomiast opiekunami uczniów były Panie  Anna Balcer, Mariola Deja, Agata Dziamecka.