Spotkanie z ratownikiem medycznym w ramach preorientacji zawodowej uczniów klas ósmych

Spotkanie z ratownikiem medycznym

w ramach preorientacji zawodowej uczniów klas ósmych

Dnia 09 listopada 2021r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z panią Dominiką Repczyńską – ratownikiem medycznym. Pani Dominika w ciekawy sposób przedstawiła charakter swojej pracy. Wyjaśniła, jak wygląda droga edukacyjna do tego zawodu. Opowiedziała, z czym trzeba zmierzyć się ratując zdrowie
i życie, tym samym nakreśliła, jakie cechy powinna mieć osoba zainteresowana taką pracą. Nawiązała również do kwestii wpływu wykonywanego zawodu na życie rodzinne. Otwartość rozmówczyni sprawiła, że uczniowie aktywnie zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Bardzo dziękujemy pani Dominice za poświęcony czas i życzymy wielu sukcesów zarówno na drodze prywatnej jak i zawodowej.