Poczuli świąteczny klimat…

14 grudnia uczniowie klasy IVA, IVB oraz czworo uczniów klasy VB wzięło udział w wycieczce do Gniezna.

Pierwszym etapem było zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej oraz Drzwi Gnieźnieńskich. Uczniowie bardzo uważnie słuchali informacji przekazywanych przez przewodnika i zadawali pytania poszerzając swoją wiedzę na temat historii i dziejów tych dwóch atrakcji turystycznych.

Głównym celem wyjazdu było jednak zwiedzanie fabryki bombek oraz udział w warsztatach zdobienia tych ozdób choinkowych. Dzieci poznały poszczególne etapy tworzenia bombek zwiedzając tutejszą linię produkcyjną, a także własnoręcznie wykonały zdobienia 4 bombek. Na zakończenie wizyty w gnieźnieńskiej fabryce uczniowie odwiedzili sklepik, w którym chętnie kupowali bombki, by podarować je bliskim z okazji świąt Bożego Narodzenia.

W drodze powrotnej młodzi podróżnicy odwiedzili ulubioną restaurację szybkiej obsługi, zaś podróż autokarem umiliła im projekcja filmu.