Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Serdeczne podziękowanie dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i poświęcony czas.

29.11. 2022 r. w hali widowiskowo – sportowej odbyło się szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla uczniów klas I – VII. Celem szkolenia było  uzupełnienie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie uczestników do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie miało formę warsztatów opartych m.in. na ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem fantomów do nauki resuscytacji oraz zapoznania z automatycznym defibrylatorem zewnętrznym. (AED).

Szkolenie przeprowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią: asp. szt. Marcin Chlebek, mł. asp. Jakub Narloch,  mł. ogn. Mateusz Kaczmarek.

Szkolenie zorganizowały i wzięły  aktywny udział: Barbara Tadych, Katarzyna  Laza-Berghleh  i Agnieszka Wojtczak.