Pięciodniowa wycieczka ósmoklasistów z niespodzianką

W dniach 17 – 21 października 2022 r. grupa 44 uczniów z naszej szkoły  brała udział w wycieczce do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki realizując program Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, z którego była dofinansowana.
Był to pięciodniowy wyjazd ósmoklasistów nad którymi opiekę sprawowały panie: Agnieszka Wojtczak, Jolanta Wojtczak, Hanna Waśniowska oraz Paulina Słoma.  Założeniem wycieczki było odwiedzenie i przybliżenie sześciu miejsc związanych z Kulturą i dziedzictwem narodowym :Kopania Soli „Wieliczka”,Zamek Królewski na Wawelu. Państwowe Zbiory Sztuki, Kraków – historyczny zespół miasta,Dom Długosza w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Sukiennice, Zakopane
Wszystkie zaplanowane miejsca odwiedzin zostały zrealizowane. Jesienna pogoda dopisała, uczniowie wrócili zadowoleni, pełni wrażeń oraz nowej wiedzy. Dodatkową, nieprzewidzianą w programie niespodzianką było spotkanie Prezydenta Polski na szlaku w Dolinie Kościeliskiej.