Pasowanie na ucznia klas I

29 października 2021 roku odbyło się pasowanie na ucznia. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas Ia,Ib,Ic,Id oraz przedstawiciele rodziców. W tym roku, ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się bez udziału szerszej rzeszy rodziców i innych gości.

Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani wicedyrektor poprzez dotknięcie ogromnym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniła go w prawdziwego ucznia . Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy , czapki, długopisy ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy .

Uroczystość prowadziła uczennica Kinga Murawiec, przygotowana przez opiekunkę Samorządu Uczniowskiego panią Annę Kądzielę- Sieg. Rodzice dzieci ufundowali pamiątkowe, personalizowane medale, linijki oraz inne upominki.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Wychowawczynie klas pierwszych