Oni kochają teatr, teatr kocha Ich

Uczniowie naszej lokalnej społeczności, reprezentujący Szkołę Podstawową w Mroczy (zespół teatralny KLAMKA) oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury   i Rekreacji w Mroczy (teatr BAJzel), zaprezentowali się wspaniale na deskach toruńskiego teatru podczas XVIII Przeglądu Interpretacji Teatralnej dla Dzieci  i Młodzieży w Baju Pomorskim . Młodzi aktorzy odnieśli sukces.  Przegląd ma zasięg ogólnopolski i jest konkursem honorowanym przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Uczestnicy interpretowali teksty literackie  w  różnorodnych formach teatralnych, niejednokrotnie wykazując ponadprzeciętną wrażliwość artystyczną oraz prezentując talenty – taneczny, muzyczny, plastyczny.
Oto laureaci z Mroczy:
Wiktoria Błaszczyńska zdobyła miejsce I w kategorii 1. za interpretację wiersza Jacka Cudnego W sieci.

Apolonia Leks za brawurową interpretację fragmentu Matyldy Roalda Dahla  otrzymała miejsce III w kategorii 2.

Marianna Wegner wywalczyła  miejsce III w kategorii IV za stworzenie etiudy teatralnej za pomocą oryginalnych środków artystycznego wyrazu (worki foliowe) w kontekście opowiadania Blask Luny,  pochodzącego z książki Uniwersytet Pani Bajki Agnieszki Rautman-Szczepańskiej.
Wyróżniono również Lenę Kaczmarek (kategoria IV) za monolog, o wydźwięku bardzo współczesnym, Witolda Pełki, Ja nie ogarniam…

Absolwent naszej szkoły, Aleksander Leks, za interpretację opowiadania Stanisława Mrożka, Chciałbym być koniem, otrzymał III miejsce w kategorii V i wystąpi, na specjalne zaproszenie Baja Pomorskiego, podczas Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora.
W gronie naszych  wspaniałych reprezentantów znalazły się:
1. Maria Zmudzińska –   Waldemar Cichoń,Cukierku,ty łobuzie!
2. Antonina Dzieszka – Znalezione, nie kradzione Astrid Lindgren Pippi Pończoszanka
3. Anna Górecka – Dagna Ślepowrońska, Chusteczka
4. Pola Gil – Silvana De Mario, Ostatni Elf
5. Zuzanna Błaszczyńska – Wanda Chotomska, Makaron