Ogónopolski Projekt Edukacyjny Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki w klasie 2b

Uczniowie klasy 2b w tym roku szkolnym realizowali

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

"NATALKA i ANTEK

ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI".

Celem głównym projektu było zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.

Uczniowie klasy 2b odkryli, że matematyka przydaje się w kuchni, architekturze, technice i sklepie.

Były zadania praktyczne: mali architekci projektowali pokój swoich marzeń, pomagali ptakom poprzez wykonanie karmników z kartonów po mleku, mieli okazję dokonać zakupów w sklepie, a także przyrządzić pyszną i zdrową sałatkę. Było mierzenie, krojenie, ważenie i liczenie pieniędzy, były plakaty i samodzielnie wykonywane lapbooki do każdego projektowego modułu.

A na koniec uzupełnianie dzienniczków naklejkami, które były nagrodą za wykonanie każdego zadania.

To była ŚWIETNA MATEAMATYCZNA ZABAWA!

Dziękujemy wydawnictwu MAC – EDUKACJA za przekazane materiały do realizacji projektu.