Mrotecka szkoła „działa z imPETem”

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu: „Działaj z imPETem”, którego pomysłodawcą jest firma REKOPOL- Organizacja Odzysku Opakowań SA.

Program skierowany był do uczniów szkoły podstawowej, a jego głównym założeniem była edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami jakimi są butelki PET, a także ich recyklingu.

Niestety pierwotne zasady przebiegu i zakresu działań w tym projekcie pokrzyżowała nam pandemia☹

Udało się nam:

1. Wprowadzenie uczniów realizujących projekt w temat recyklingu i rozsądnego gospodarowania odpadami na stronie www.mieciazimpetem.pl,
  2. Odbycie wirtualnego spaceru po zakładzie zajmującym się recyklingiem.
  3. Udział w konkursie na stronie organizatora- wirtualny spacer z zagadkami.
  4. Rozdanie promocyjnych kalendarzyków i naklejek z informacją o projekcie.
  5. W październiku wykonania zadania dla społeczności szkonej- informacje o nim znajdowały się na gazetce związanej z projektem „Działaj z impetem”.Za wykonanie zadania uczniowie byli nagradzani przez nauczycieli w umówiony sposób- pozytywna uwaga lub ocena dodatkowa z przedmiotu przyrodniczego.

(reszta zadań zawieszona z powodu nieobecności uczniów  w szkole)

6. Czerwiec-akcja klasy 6b- rozdawanie społeczności szkolnej ulotek przekazujących informacje o racjonalnym gospodarowaniubutelkami PET.

Koordynatorem projektu jest Magda Zawieja-Krajewska