Mrocza wśród 100 wyjątkowych miejsc Niepodległej!

Klasa II c wzięła udział w realizacji projektu, którego celem było stworzenie albumu/ przewodnika turystycznego przedstawiającego sto polskich wsi i małych miasteczek o ciekawych walorach turystycznych z jednoczesnym wzmacnianiem lokalnego patriotyzmu.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do realizacji tak wielkiego dla nich przedsięwzięcia, gdyż chciali promować miejscowość, w której żyją i którą kochają . Rysowały, kolorowały, aż piękną kartkę wyczarowały. Ma ona w sobie coś wyjątkowego, ponieważ widoczny jest na niej duży wkład pracy dzieci.

Do Projektu zgłoszono 143 prace, z różnych polskich miejscowości, których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tysięcy.

100 spośród nadesłanych prac zostało wybranych do projektu przewodnika turystycznego (w tym także Mrocza)  po Niepodległej, który w najbliższym czasie będzie powstawał (w formacie pdf). Nad realizacją tego projektu pieczę sprawowała Barbara Tadych.