Mistrzostwa powiatu w koszykówce dziewcząt i chłopców

Dnia 27 marca 2023 roku w Szubinie odbyły się mistrzostwa powiatu w koszykówce dziewcząt i chłopców. Do turnieju dziewcząt przystąpiły ostatecznie trzy reprezentacje szkół podstawowych z Nakła, Szubina oraz Mroczy. Grano systemem „każdy z każdym” 2 x 8 minut. Bezkonkurencyjną drużyną zostały gospodynie z Szubina, które na co dzień trenują w szubińskim klubie Pantery. Mecz pomiędzy drużynami Nakła i Mroczy był bardzo wyrównany i zakończył się remisem. Po końcowym gwizdku zarządzono dogrywkę, którą zdecydowanie wygrały mroczanki.

Poniżej przedstawiamy kolejność meczów i końcową klasyfikację

Klasyfikacja końcowa

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Szubinie

2. Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy

3. Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 4 w Nakle nad Notecią

Skład drużyny: Belter Jagoda, Brzezińska, Maja, Siuzdak Sonia, Nel Werner, Julia Kwiatkowska,

Gapa Karolina, Gesse Weronika, Kapeluszna Julia, Kujawa Maria, Perdoch Karolina, Wróblawska Julia

Do rywalizacji chłopców stanęły 3 reprezentacje szkół podstawowych z Szubina, Paterka i Mroczy. Zawody drużyn chłopców były bardziej wyrównane, ale tu również wszystkie swoje mecze wygrali gospodarze z Szubina. Mecz o 2 miejsce pomiędzy zespołami SP Paterek i SP Mrocza zakończył się minimalnym zwycięstwem drużyny Paterka 22-18