Mali Radiowcy z klasy 3b

1 grudnia 2022 r. klasa 3b  wybrała się na szczególną i wyjątkową wycieczkę do Radia "NAKŁO". Uczniowie  mieli niebywałą okazję obejrzeć wszystkie zakamarki nakielskiego radia, poznać, a także uważnie obserwować  pracę dziennikarza i reportera  radiowego. Z wielkim zainteresowaniem dzieci wysłuchały znakomitych opowieści o pracy radiowców. Niesamowitą i fantastyczną atrakcją dla wszystkich był udział  w nagraniu dwóch audycji radiowych o Adwencie i o Mikołajkach. Mówienie do radiowego mikrofonu to było niezwykłe doświadczenie dla każdego małego radiowca. Na koniec audycji każdy mógł  przekazać pozdrowienia w programie na żywo.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wszystkim Dziennikarzom Radia "NAKŁO"  za  bardzo wyjątkowe  opowieści i za poświęcony czas.

Tego dnia klasa 3 b miała również okazję skorzystać z nietypowej lekcji… w kinie pt: “ Więc choć narysuj mój świat – czyli jak powstają filmy animowane ”. Uczniowie  krok po kroku poznali w jaki sposób powstaje film animowany, nauczyli się prostych technik animacji, które mogą wykorzystać w domu i w szkole. Poznali też ciekawą pracę animatora i dowiedzieli się na czym ona polega. Na koniec obejrzeli film pt: " Urwis ". Wszyscy uczniowie z wyjątkowymi wrażeniami wrócili do domu…

Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci…