LEŚNA PRZYGODA klas 3d i 3b

Uczniowie klas 3b i 3d w środowy ranek 25 września 2019r. wybrali się do Nadleśnictwa Runowo, aby przeżyć ciekawą  LEŚNĄ PRZYGODĘ.

Spotkanie rozpoczęło się od wizyty w szkółce leśnej, potem był spacer po lesie, podczas którego leśniczy szkółkarz Pani Katarzyna Różycka opowiadała o piętrowej budowie lasu, jego mieszkańcach, o zasadach właściwego zachowania się w lesie, a także o pracy leśnika.

Uczniowie zmierzyli się też z układaniem MEGA PUZZLI, oczywiście związanych z lasem i Krajeńskim Parkiem Krajobrazowym.

Terenowa lekcja przyrody tradycyjnie zakończyła się nad Jeziorem Leśnym ogniskiem z pieczoną kiełbaską.

Było wesoło, a uczniowie miło i bardzo pożytecznie spędziły czas na łonie natury.

Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas 3b i 3d. W opiece nad dziećmi pomagała Pani Hanna Pokojska, której serdecznie dziękujemy.

Składamy też ogromne podziękowania Pani Katarzynie Różyckiej za to, że od wielu lat przybliża najmłodszym naszym uczniom las i jego mieszkańców.