Lekcja przyrody

Pięknego, słonecznego dnia –19 września 2018r. uczniowie klas III a i III b  zajęcia lekcyjne odbyli w lesie. Wybrali się z wizytą do Nadleśnictwa w Runowie. Swoje pierwsze kroki (pod kierunkiem leśniczego) skierowali do szkółki leśnej, gdzie uczyli się rozpoznawać najczęściej występujące w Polsce drzewa, a także poznali piętra lasu. Z dużym zainteresowaniem słuchali również informacji o zwierzętach – ptakach i ssakach żyjących w okolicznych lasach oraz słuchali brzmienia niezwykłego instrumentu – dendrofonu.

Pod koniec leśnej wędrówki czekało na nas ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski. Po krótkiej wizycie na pobliskim molo i zrobieniu pamiątkowych zdjęć, leśniczy przeprowadził krótki egzamin ze zdobytych w czasie wizyty wiadomości, który zakończył się pozytywnie. W nagrodę i na pamiątkę, każdy uczestnik leśnej wyprawy, otrzymał pamiątkę – magnes na lodówkę i długopis. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystają podczas zajęć – szczególnie przyrodniczych.

Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Runowo i Szkółki w Runowie  za życzliwe przyjęcie.

Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Irena Szreder, pani Agnieszka Kądziela, pani Aleksandra Zapora oraz pani Kamila Potoczna i pani Emilia Kłos.