Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości, w ramach którego szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego służącego do rozwijania umiejętności obsługi sprzętu technicznego, samodzielnego myślenia, zastosowania nowoczesnych technologii.

1 września 2022 r.  w naszej szkole  w ramach tego programu została uruchomiona pracownia techniki, która podniosła atrakcyjność zajęć nie tylko na obowiązkowych lekcjach techniki, lecz również na zajęciach pozalekcyjnych pozwalających na rozwijanie zainteresowań i umiejętności.

Nasza szkoła zakupiła drukarkę 3D, długopisy 3D, mikrokontrolery z sensorami i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań prezentacji osiągnięć uczniów, stacje lutownicze, stoły warsztatowe, szafy narzędziowe, nowoczesny sprzęt do obróbki drewna i metalu, roboty edukacyjne z akcesoriami, elementy elektroniki, wyposażenie kuchni oraz sprzęty gospodarstwa domowego.

Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach, z niecierpliwością oczekują na instrukcję obsługi oraz pracę z nowymi narzędziami.

Pracownię zaprojektował Pan Tomasz Jarecki we współpracy z Panią Dyrektor Agnieszką Klebs.