Klasy II na wycieczce w Toruniu – mieście Mikołaja Kopernika

Wycieczkę rozpoczęliśmy od atrakcji jaką stanowiło samodzielne przygotowanie ciasta i pieczenie pierników w ŻYWYM MUZEUM PIERNIKA. Większość Toruń kojarzy z piernikami i Kopernikiem. A jak Kopernik to planetarium,a w nim seans  „Astropies Łajka” to bajkowa opowieść dla najmłodszych, przedstawiająca najodważniejszego psa w historii, który jako pierwszy zobaczył Ziemię z kosmosu oraz Baza MARS#17 to multimedialna przestrzeń, której scenografia przypomina futurystyczne laboratorium kosmiczne. Dzieci, niczym członkowie załogi, mają do wykonania określone czynności niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią i zrealizować powierzone im zadania. Taki był kolejny cel naszej wycieczki. Następnie dzieci spacerowały Bulwarem Filadelfijskim w Toruniu, Krzywa Wieża Toruniu. Zobaczyły Stare Miasto a w nim: unikatowy pomnik Osiołek – pręgierz, pies Filuś, który w pysku trzyma melonik swojego pana profesora Filutka oraz pilnuje jego parasola, opartego o uliczną latarnię, jak mówią przesądy ma swoją moc – pociągnięcie jego ucha ma przynieść szczęście, dotknięcie ogona zwiastować wielką miłość, a melonika – powodzenie na egzaminach. Dzieci także podziwiały widoki z Wieży Ratusza. No i oczywiście, aby dopełnić radość dzieci nie zabrakło posiłku w McDonald's oraz zakupienia pamiątek.

Tę wspaniałą wyprawę przygotowała  i czuwała nad jej realizacją p. Ewa Wiśniewska wspierana przez Małgorzatę Matyszewską, Barbarę Tadych, Lidię Talarczyk, Katarzynę Wronkowską.