Słodziaki dla Onko – Mikołaja

WYRÓŻNIENIE DLA KLASY II c  i II b W KONKURSIE EDUKACYJNYM „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”.

Sieć sklepów Biedronka aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych. Dlatego został ogłoszony konkurs dla szkół podstawowych, którego celem było motywowanie uczniów klas I-III do czytania oraz tworzenia własnych historii.

Aby wziąć udział w konkursie należało:

1. zarejestrować się na www.gangslodziakow.pl
  2. zorganizować w szkole lub klasie obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków, a następnie stworzyć wraz z uczniami nowe przygody Gangu Słodziaków.

Szkolne Obchody Dnia Głośnego Czytania dla klas II – III odbyły się 23.10.2018 r. w centralnym i najbardziej uczęszczanym miejscu szkoły. Do głośnego czytania wykorzystane zostały opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” w wykonaniu młodzieży z Technikum Mundurowego w Mroczy z klas II i III. Urozmaiceniem tego wydarzenia były tańce z animacjami i wspólny pociąg przy piosenkach "Zwariowanka" i „Co u Słodziaków?”. Organizacją Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole zajęły się: Agnieszka Kądziela – inicjatorka, Katarzyna Laza – Berghleh, Barbara Tadych, Ewa Wiśniewska.

3. wysłać relację z Dnia Głośnego Czytania oraz zdjęcia prac uczniów.

Do konkursu przystąpiły:

• klasa II a – wychowawca: Ewa Wiśniewska
  • klasa II b – wychowawca: Katarzyna Laza – Berghleh – WYRÓŻNIENIE
  • klasa II c – wychowawca: Barbara Tadych – WYRÓŻNIENIE
  • klasa III b – wychowawca: Agnieszka Kądziela

Dnia 19 listopada wychowawcy wyróżnionych klas otrzymali maila o treści:

„Z przyjemnością informujemy, że praca konkursowa Państwa klasy zdobyła wyróżnienie w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Serdecznie gratulujemy kreatywności, zaangażowania społeczności szkolnej i ciężkiej pracy włożonej w realizację zadania konkursowego, które zaowocowało wyróżnieniem na tle prawie 5000 prac przyjętych do konkursu.” Za gratulacjami przesłane zostały nagrody w postaci Słodziakowych poduszek Rysio.

Dzieci z klasy II c wraz z wychowawcą postanowiły zrobić pamiątkowe zdjęcie i podzielić swoją radość z innymi – przekazać nagrodę na szlachetny cel jakim była akcja Onko – Mikołaje do szpitala A. Jurasza w Bydgoszczy.