Igrzyska Dzieci w koszykówce dziewcząt

W wtorek 11 lutego w Hali sportowej w Mroczy odbyły się Igrzyska Dzieci w Koszykówce dziewcząt rocznik 2007 i młodsze .W rozgrywkach wzięły udział zespoły, które wygrały rozgrywki gminne w powiecie nakielskim :  SP1 Szubin, SP Paterek, SP Mrocza. Pierwszy mecz rozegrały zawodniczki SP Mrocza z SP1 Szubin. Obydwie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki, wyrównany poziom    i zaciekle walczyły o zwycięstwo. Pierwsza połowa meczu skończyła się przewagą punktową zawodniczek z Szubina  12:8 . Obydwie drużyny do ostatnich sekund ambitnie walczyły o każdą piłkę na boisku. W drugiej połowie koszykarki  z Szubina uzyskały  przewagę na boisku i w efekcie wygrały ten mecz 18:10 . Drugie spotkanie zespołu SP Mrocza – SP Paterek było bardzo widowiskowe. Koszykarki z Mroczy brylowały na parkiecie, uzyskały znaczącą przewagę punktową i pewnie wygrały ten mecz.     W trzecim z kolei  meczu zawodniczki  z SP Paterek przegrały minimalnie z SP Szubin.   Najskuteczniejszą zawodniczką    zawodów została Weronika Klusik z SP Paterek, która uzyskała 28 punktów  w turnieju. Punkty dla zespołu SP Mrocza zdobyły : Matylda Pokrzywka – 14, Agata Kulska-12, Dominika Nowak 12, Kinga Murawiec – 8, Emilia Stefaniak – 4, Julia Szczepaniak – 2, Amelia Chmiel -2.  Na zakończenie zawodów koszykówki dziewcząt koordynator sportu Pan Bartosz Ksobiech dokonał uroczystego wręczenia dyplomów i pucharów zwycięskich trzech zespołów.

Wyniki meczy:

1. SP1 Szubin 18 : 10  SP Mrocza

2. SP Mrocza 44 : 29 SP Paterek

3. SP 1 Szubin 25 : 22 SP Paterek

Ostateczna kolejność:

1. SP1 Szubin

2. SP Mrocza

3. SP Paterek

Skład zespołu SP Mrocza:

Julia Szczepaniak, Zuzanna Gondek, Oliwia Gruda, Emilia Stefaniak, Matylda Pokrzywka, Agata Kulska, Weronika Pokojska,Dominika Nowak, Kinga Murawiec Rozalia Lasek, Amelia Chmiel, Maria Okoniewska.

Opiekunem zespołu jest Aleksandra Krawczyk