Igrzyska Dzieci Powiatu Nakielskiego

24 maja na obiektach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle (bieżnia i skocznia lekkoatletyczna oraz boisko Orlik) odbyły się Igrzyska Dzieci Powiatu Nakielskiego w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców.

Na wynik końcowy zespołu składają się 4 najlepsze rezultaty. W skład trójboju wchodzą:

• bieg na 60m,
  • rzut piłeczką palantową 150g,
  • skok w dal ze strefy lub skok wzwyż dla całego zespołu.

Uzyskany wynik w każdej z konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe. Kolejność rozgrywania konkurencji dowolna. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje dziewcząt z: SP Palmierowo, SP Sadki, SP2 Nakło, SP Mrocza.

Bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoły. Wszystkie dziewczęta poprawiły swoje wyniki i w efekcie uzyskały I miejsce w Igrzyskach awansując do zawodów wojewódzkich, które odbędą się na początku czerwca w Barcinie.

Skład zwycięskiego zespołu: Julia Szczepaniak, Zofia Myjak, Agata Kulska, Zuzanna Wróblewska, Patrycja Kokoszewska, Marcelina Lach i Nel Werner.

Indywidualnie wśród dziewcząt najlepsze wyniki uzyskały: Julia Szczepaniak – 138 punktów i Zofia Myjak – 136 punktów.

Opiekunem zespołu jest Aleksandra Krawczyk