Dzień kropki w V B

17 września klasa VB wzięła udział w międzynarodowych obchodach „Dnia Kropki”. 15 września obchodzi się „International Dot Day”, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

„Kropka" to napisana  oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Uczniowie VB swoje świętowanie „kropkowego dnia” rozpoczęli od wybrania stroju z kropkowym motywem, niektórzy kropki na bluzkach dorobili samodzielnie😊 Uczniowie obejrzeli krótką ekranizację „Kropki” Reynoldsa, a następnie odbyła się pogadanka na ten temat. Dziewczynki i chłopcy z 5b wykonali samodzielnie bardzo kreatywne kropki z różnych materiałów plastycznych…..a następnie z poszczególnych kropek powstała symboliczna kropka klasy VB.

Wychowawca klasy

Magdalena Zawieja-Krajewska