Bezpieczne ferie zimowe.

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły okres  spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem.

Dnia 10 stycznia 2019 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w apelu szkolnym pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Program artystyczny przygotowała klasa IIIb pod kierunkiem wychowawcy Agnieszki Kądzieli. Młodzi artyści przedstawili inscenizację z Panią Zimą w roli głównej. Zachęcali do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. Przekazali także wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w okresie zimowym, a także przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonychNie zabrakło piosenek o tematyce zimowej oraz utworów wykonanych na instrumentach.

Później nastąpiło rozdanie nagród dla uczestników konkursu plastycznego zorganizowanego na podstawie spektaklu muzycznego „Co w trawie piszczy”.

Na zakończenie spotkaniagłos zabrała pani wicedyrektor szkoły Anna Głowacka, która życzyła zebranym zdrowych, białych i bezpiecznych ferii zimowych.