Akcja Onko-Mikołaj

W natłoku codziennych spraw, w ciągłej gonitwie i braku czasu, znalazło się kilkunastu wspaniałych, młodych ludzi, którzy poczuli magię nadchodzących świąt. W niezwykły sposób postanowili podzielić się radością z tego niezwykłego okresu.

Uczniowie kl. V b Szkoły Podstawowej w Mroczy we własnym gronie zorganizowali zbiórkę pieniędzy, włączając się do akcji „Onko-Mikołaj”.

Dzięki inicjatywie dzieci i rodziców klasa mogła podarować małym pacjentom odrobinę radości, kupując gry, puzzle i inne umilacze czasu dla chorych dzieci.

W dniu 15.12.2018 r. rodzice p. Iwona Jesse i p. Ewa Szczepaniak wraz z dziećmi: Rozalią Lasek, Agatą Jesse i Julią Szczepaniak odwiedziły dziecięcy oddział onkologiczny znajdujący się w Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Juraszaw Bydgoszczy, by przekazać paczki podopiecznym oddziału i choć trochę pokolorować świat chorych dzieci, które codziennie mierzą się niewyobrażalnym bólem.

Tym niewielkim, a jakże niezwykłym gestem sprawili wiele radości małym pacjentom.