2 a na wycieczce w Nakle nad Notecią

27 maja klasa 2a pod opieką pań Agnieszki Kądzieli, Anny Kądzieli-Sieg i Marty Kulskiej wyjechała na wycieczkę do Nakła nad Notecią. Najpierw zawitaliśmy w Państwowej Straży Pożarnej, by poszerzyć swoją wiedzę o pracy strażaka. Uczniowie zwiedzili budynek oraz obejrzeli stanowiska dowodzenia. Następnie oglądali wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów. Chętni mogli usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Panowie strażacy w przystępny i ciekawy sposób opowiadali o zadaniach realizowanych przez straż pożarną, o sposobach alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Atrakcją były mini zawody – oczywiście z użyciem sprzętu strażackiego. To była pouczająca wizyta.

Potem udaliśmy się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią, gdzie uśmiechem powitała nas mama Antka – Pani Ania Splitt. Po zapoznaniu się ze zbiorami biblioteki, uczniowie wysłuchali książki z serii Czytam Sobie, pod tytułem „Skarb Arubaby”, gdzie główni bohaterowie znajdują mapę prowadzącą do skarbu pirata. My również szukaliśmy skarbu … Rozwiązywaliśmy krzyżówkę, rebusy, odczytaliśmy zakodowany tekst, tańczyliśmy, ćwiczyliśmy i … do skarbu dotarliśmy. Wszyscy przy tym doskonale się bawiliśmy. Dziękujemy.