100 lat Niepodległej

Dnia 8 listopada 2018 roku cała społeczność szkolna wzięła udział w apelu szkolnym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny przygotowała klasa III a pod kierunkiem wychowawcy Ireny Szreder. Uczniowie przedstawili inscenizację o początkach państwa polskiego na podstawie legendy "Lech, Czech i Rus". Na koniec swojego występu zaprezentowali nasz narodowy taniec – poloneza. Powagę Narodowego Święta Niepodległości podkreślił swoim występem chór szkolny i zespół wokalny wprowadzając uczniów wykonaniem pieśni w uroczysty i podniosły nastrój. Chór szkolny przygotował pan Karol Koziel, a zespół wokalny pan Janusz Paliwoda. Oprawę plastyczną wykonały panie: Agnieszka Pokojska, Katarzyna Laza-Berghleh, Joanna KLebs, Ewa Wiśniewska i Irena Szreder.