Filharmonia z wizytą u przedszkolaków

W lutym tematyka przewodnia w oddziałach przedszkolnych związana jest z kulturą i nauką. Na początku miesiąca rozmawialiśmy o teatrze, wspominaliśmy przy tym grudniowy wyjazd do NOK-u na spektakl profilaktyczny. Kolejny tydzień poświęcony był filharmonii. Z tej okazji zaprosiliśmy do nas profesjonalnych muzyków z Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Audycja muzyczna poświęcona była muzyce rosyjskiej oraz baletowi. Na scenie zaprezentował się wokalista, a do całości audycji akompaniament wykonano na akordeonie. Wystąpiła także baletnica, która przeprowadziła krótką lekcję tańca klasycznego. Dzieci z radością zatańczyły do fragmentu muzyki Piotra Czajkowskiego z „Jeziora Łabędziego”. Spotkanie z muzyką klasyczną bardzo podobało się przedszkolakom. Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji za udostępnienie kameralnej sceny.